خريد بک لينک
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه ساکر
رزرو آنلاين هتل خارجي
وسترن یونیون
خرید گیفت کارت
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
کولرگازی
طراحی لوگو
آموزش زبان انگلیسی
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
فلنج
Ucmas
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 21 ارديبهشت 1397 | <-PostTime-> | نویسنده : مهندس كيوان | بازدید : <-PostHit->

پروژه مالی رشته حسابداری

پروژه مالی رشته حسابداری

فرمت فایل : docx

حجم : 256

صفحات : 90

گروه : پژوهش

توضیحات محصول :

پروژه مالی رشته حسابداری

 

 

هدف ازتهیه این پروژه معرفی مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از روش های جدید تعیین مالیات وتوضیحات درباره مفاهیم و اهداف تعیین مالیات براساس ارزش افزوده و همچنین تبعات متفاوت اقتصادی حاصل از اجرای مالیات برارزش افزوده می باشد. همچنین در این پروژه سعی شده است که مزایا و معایبی که این نوع مالیات به دنبال دارد بیان گردد ,همچنین در مورد معافیتهای مالیاتی و معافیتهای مربوط به این نوع مالیات توضیح داده شده است .قوانینی که در این مورد وضع شده و انواع مالیات برارزش افزوده و نحوه محاسبه هرکدام با استفاده از فرمول ها و درصدهای مربوط به آن از دیگر مطالب ارائه شده می باشد و با استفاده از جداول مختلف فرآیند ارزش افزوده طی مراحل مختلف تولید و میزان مالیات بر ارزش افزوده در بین کشورهای مختلف تبیین شده علاوه بر این درباره ترکیب درآمدهای دولت و درآمدهای مالیاتی و اثر درآمدی مالیات بر ارزش افزوده در ایران و عملکرد مالیات بر ارزش افزوده در بین کشورهای مختلف و موارد معافیتها در برخی کشورها و بررسی تطبیقی شاخص های اقتصادی کشورها توضیح داده شده است . درآخر نیز به نقش حسابداری در اجرای مالیات بر ارزش افزوده و معرفی یک سیستم ساده حسابداری مالیات بر ارزش افزوده و  نحوه ثبتهای حسابداری آن اشاره شده است. بطور کلی با استفاده از فرمول ها, جداول, نمودارها و سایر توضیحات درباره مطالب و مفاهیم مختلف به تشریح مالیات بر ارزش افزوده و چگونگی حسابداری آن پرداخته شده است.

                                               

 

پیش گفتار:

این تحقیق درباره مالیات برار زش افزوده می باشد که به عنوان مطالب روز در محافل اقتصادی مطرح می باشد.

در این پایان نامه کلیه مطالب مربوط به مالیات بر ارزش افزوده در قالب توضیحات , مثال های مختلف , جداول  و سایر موضوعات به تفصیل مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند .

 در فصل اول تاریخچه و کلیات مالیات و در فصل دوم تعریف ها و مفاهیم تئوری مطرح می شود .

 در فصل سوم قوانین حاکم بر مالیات بر ارزش افزوده مطرح میشود و مواد و تبصره های قانونی آن مورد بررسی قرار می گیرد .

,فصل چهارم به بحث درباره مفاهیم و مبانی نظری اهداف , خصوصیات , مزایا ومعایب, تبعات اقتصادی حاصل از اجرای مالیات بر ارزش افزوده,موانع اجرایی, ویژگی ها و نحوه محاسبه مالیات ارزش افزوده می پردازد.

فصل پنجم به درآمدهای مالیاتی که شامل ترکیب درآمدهای دولت و درآمدهای مالیاتی و ضرورت اصلاح نظام مالیاتی در ایران و اثر درآمدی مالیات بر ارزش افزوده و آثار اقتصادی مالیات بر ارزش افزوده در ایران اختصاص می یابد.

در فصل ششم مالیات بر ارزش افزوده در کشورهای مختلف بررسی می شود , سپس در فصل هفتم نقش حسابداری در مالیات بر ارزش افزوده و در فصل هشتم  نحوه ثبت حسابداری آن در دفاتر مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

 

قیمت محصول : 12900 تومان

دانلود
برچسب

پروژه مالی رشته حسابداری


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پروژه مالی رشته حسابداری,

تاريخ : 21 ارديبهشت 1397 | <-PostTime-> | نویسنده : مهندس كيوان | بازدید : <-PostHit->

مقاله اهمیت سیستم حقوق و دستمزد در حسابداری

مقاله اهمیت سیستم حقوق و دستمزد در حسابداری

فرمت فایل : doc

حجم : 46

صفحات : 106

گروه : حسابداری

توضیحات محصول :

مقاله اهمیت سیستم حقوق و دستمزد در حسابداری

فصل اول :

 تعریف دستمزد ........................

دوایر كنترل حقوق و دستمزد ............

بررسی های دستمز د ....................

اطلاعات لازم برای محاسبه حقوق و دستمزد .

حداقل دستمزد .........................

ساعات كار عادی .......................

ساعات كار اضافه كاری .................

نوبت كاری و فوق العاده نوبت كاری .....

شب كاری ..............................

حقوق و مزایای مستمر نقدی .............

حقوق و مزایای مستمر غیر نقدی .........

 بازنشستگی ...........................

قانون كار وا مور اجتماعی .............

ثبتهای حسابداری مربوط به حقوق ودستمزد

پرداخت بر اساس زمانهای مبتنی بر زمان .

حسابرسی حقوق ودستمزد .................

طرحهای تشویقی دستمزد .................

 طرحهای اضافه پرداختی تشویقی مدیران ..

نمونه های عمده طرحهای تشویقی مدیران ..

 فرمولهای محاسبه پرداختهای تشویقی ....

 حق بیمه اجتماعی .....................

 انواع بیمه ..........................

ثبت های حسابداری مربوط به حقوق ودستمزد

تسهیم هزینه حقوق ودستمزد .............

فصل دوم :

مالیات چیست ؟.........................

مالیاتهای تكلیفی .....................

سایر معافیتهای مالیاتی درآمد حقوق ....

 نحوه محاسبات مالیات حقوق ............

 مجازاتهای قانونی متخلفان

====================

مقدمه :

از سال 1937 میلادی كه نظریه عمومی سیستم های لودویت فون برتالنفی دانشمند برجسته اتریشی مطرح گردید و اژه سیستم درصدر همه مفاهیم جاری و تكیه كلام های متداول قرار دارد .

 این مفهوم در همه زمینه های علوم رواج یافته  و رفته رفته در اصطلاحات فنی و حرفه ای در رسانه های همگانی غیر نفوذ كرده است . از اواخر دهه 1960 میلادی تغییرات و تحولات عمده ای در دانش حسابداری پدید آمده كه مهمترین آنها نگرش به حسابداری به عنوان یك سیستم اطلاعاتی است .

در پی این تحولات  یكی از رشته های تخصصی ایجاد شده در حسابداری ، طرح واجرای سیستم های حسابداری می باشد . سیستم مجموعه ای از اجزای بهم پیوسته است كه در جهت نیل به یك یا چند هدف به هم وابسته اند به طوریكه یك یا چند داده وارد ن شود یك یا چند ستاده از آن خارج شود .

سیستم از اجزای كوچكتری تشكیل شده است كه به آن خرده سیستم می گویند . انواع سیستم در حسابداری عبارتند از : سیستم حسابداری دستی : به یك سیستم حسابداری كه رویدادهای مالی به كمك قلم ، كاغذ وتوسط نیروی انسانی پردازش می گردد .

سیستم حسابداری مكانیكی : در این سیستم برای پردازش داده ها ( رویدادهای مالی)از وسایل مكانیكی مانند ماشین های اداری صندوق دار و از این قبیل استفاده می شود .

سیستم حسابداری كامپیوتری : در این سیستم پردازش داده ها ( رویدادهای مالی ) به كمك كامپیوتر در اندازه های مختلف بر اساس برنامه ای كه مبتنی بر اصول متداول حسابداری است با سرعت و دقت صورت می گیرد . سیستم حقوق و دستمزد یكی از سیستمهای مهم موجود در داخل سیستم كلی موسسات است كه نقش با اهمیتی در ایجاد رابطه مناسب بین كاركنان ، كارفرما و ادارات دولتی ایفا می كند .

 اهمیت سیستم حقوق و دستمزد :

هزینه حقوق ودستمزد نشان دهنده سهم نیروی كاری در تولید ، محصولات و ارائه خدمات بوده و یكی از مهمترین هزینه های عملیاتی اغلب موسسات است وظایف حسابداران در مورد هزینه حقوق و د ستمزد از ساده ترین و درعین حال با اهمیت ترین آنها است . محاسبه و پرداخت درست و مناسب حقوق و دستمزد یكی از عوامل موثر در ایجاد رابطه مطلوب بین كاركنان ( كارگران ) و كارفرما می باشد .

كارگر كسی است كه به هر عنوان در مقابل دریافت حق السعی اهم از فرد ،حقوق ، سهم سود و سایر مزایا به درخواست كارفرما كار می كند و كارفرما كسی است حقیقی یا حقوقی كه كارگر به درخواست و به حساب او در مقابل دریافت حق السعی كار می كند .

(‌ماده 2 قانون كار مصوب 29/8/69 مجمع  تشخیص مصلحت نظام )

...

 تعریف دستمزد :

 دستمزد تولیدی عبارت است از وجوهی كه برای كار انجام شده تولیدی در یك مدت معین پرداخت و یا تعهد می گردد . بنابراین كمیت وكیفیت نیروی كار و هزینه های مربوط به آن از موضوعاتی است كه همواره باید كنترل و بررسی شود تا با پرداخت حقوق و دستمزد مناسب كیفیت نیروی كار حفظ شود . كنترل حقوق ودستمزد به لحاظ ارتباط و تأثیری است كه این هزینه ها با تولید و بهای تمام شده هر واحد محصول دارند .

كاهش و تثبیت بهای تمام شده از یك طرف با تشویق و ترغیب كارگران به تولید بیشتر و از طرف دیگر با سرپرستی كنترل مداوم آنان امكان پذیر است . همچنین با كنترل هزینه های دستمزد و اطلاع از جزئیات آن امكان افزایش تولید و كاهش زمان استاندارد انجام كار فراهم می گردد .

 در این قسمت به لحاظ ساده تر شدن موضوع به توضیح برخی از اصلاحات می پردازیم:

دستمزد مستقیم :

 عبارت است از هزینة‌كار انجام شده ای كه مستقیماً به جهت ساخت محصول پرداخت و یا تعهد شود به عبارت دیگر دستمزد كارگرانی را كه مستقیماً به ساخت محصول اشتغال دارند .

دستمزد غیر مستقیم :

 عبارت است از هزینة نیروی كار انجام شده ای كه مستقیماً به جهت ساخت محصول صرف نشده باشد به عبارت دیگر دستمزد كارگران ، سرپرستارن و كسانی كه به تغییر و نگهداری ماشین آلات اشتغال دارند و مستقیماً تأثیری در تولید ندارند دستمزد غیر مستقیم می گویند .

قیمت محصول : 8000 تومان

دانلود
برچسب

مقاله اهمیت سیستم حقوق و دستمزد در حسابداری


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله اهمیت سیستم حقوق و دستمزد در حسابداری,

تاريخ : 21 ارديبهشت 1397 | <-PostTime-> | نویسنده : مهندس كيوان | بازدید : <-PostHit->

پروژه حسابداری مسئولیت های اجتماعی

پروژه حسابداری مسئولیت های اجتماعی

فرمت فایل : docx

حجم : 106

صفحات : 58

گروه : پژوهش

توضیحات محصول :

پروژه حسابداری مسئولیت های اجتماعی

چكیده

هدف از ارائه این پروژه آشنایی اولیه علاقه مندان حسابداری، با حسابداری اجتماعی است. در این مقاله تعاریف اولیه از حسابداری اجتماعی آورده شده است. سپس به استفاده كنندگان از حسابداری اجتماعی اشاره شده است.در این مقاله همچنین به تاریخچه و بعد از آن به اهداف حسابداری اجتماعی و مزایای آن و سپس به مشكلات پیاده سازی حسابداری و گزارشگری اجتماعی اشاره شده است.

بسیاری از رفتارها و اقدامات مدیران و کارکنان، متأثر از ارزشهای اخلاقی بوده، ریشه در اخلاق دارد. عدم توجه به اخلاق کار در مدیریت سازمانها، در جوامعی مانند ایران که از یک سو دارای ارزشهای اخلاقی غنی بوده، از سوی دیگر با کشورهای پیشرفته فاصله قابل توجهی دارند، می‌تواند معضلاتی بزرگ برای سازمانها به وجود آورد. به علاوه با افزایش انتظارات اجتماعی از سازمانها، جوامع نسبت به مسائلی مانند محیط زیست ، حقوق زنان، کودکان، اقلیتها، معلولان، برابری استخدام و کاهش نیروی انسانی، حساس‌تر شده‌اند. بی‌توجهی سازمانها به این حقوق و عدم رعایت اصول اخلاقی در برخورد با ذی‌نفعان بیرونی، می‌تواند مشکلاتی را برای سازمان ایجاد کند و مشروعیت سازمان و اقدامات آن را موردپرسش قرار داده، در‌نتیجه سود و موفقیت سازمان را تحت تأثیر قرار دهد. اخلاق کار ضعیف، بر نگرش افراد نسبت به شغل، سازمان و مدیران موثر بوده، می‌تواند بر عملکرد فردی ، گروهی و سازمانی اثر بگذارد.

قیمت محصول : 9900 تومان

دانلود
برچسب

پروژه حسابداری مسئولیت های اجتماعی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پروژه حسابداری مسئولیت های اجتماعی,

تاريخ : 21 ارديبهشت 1397 | <-PostTime-> | نویسنده : مهندس كيوان | بازدید : <-PostHit->

پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب

پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب

فرمت فایل : docx

حجم : 395

صفحات : 84

گروه : حسابداری

توضیحات محصول :

پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب

به دنبال تصویب قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب در دیــماه سال 1369 توسط مجـلس محتـرم شورای اسلامی ، شـــرکت آب و فاضلاب  به لحاظ اقلیمی و منطقه ای در تــــاریخ 11/4/1371 به عنوان یک شرکت مستقل تشکیل و آغاز به کار نمود.

شرکت آب و فاضلاب  با توجه به رسالت و اهداف خود که ایجاد و بهره برداری از تاسیسات مربوط به توزیع آب شهری و هم چنین جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهرهای تحت پوشش می باشد، سعی نموده است تا با ایجاد تغییرات ساختاری و ایجاد بسترهای لازم در جهت مهندسی نمودن عملیات ، بهره برداری بهینه از تاسیسات و تجهیزات موجود ، مکانیزه نمودن فعالیت ها ، آموزش و بهسازی نیروی انسانی به عنوان سرمایه های اصلی شرکت، استقرار نظام مدیریت کیفیت ، یکسان سازی و تعریف سیستماتیک فرآیندها ، تسهیل در انجام امور عملیاتی و اجرایی به خصوص در جهت افزایش رضایت مندی شهروندان و ... تحولی بنیادین در نگرش ، رویکردها و اهداف سازمان ایجاد و به دنبال آن ارتقای بهره وری و افزایش کمی و کیفی عملکرد خود را محقق سازد.

اركان شركت : مجمـع عمومی ، هیئت مدیره و بازرسان قانونی می باشند كه ریاست مجمع به عهده وزیر نیرو بوده و اعضای هیئت مدیره ، نمایندگان صاحبان سهام می باشند .

فهرست مطالب

فصل اول: معرفی شرکت آب وفاضلاب . 1

معرفی2

مقــدمـــه3

ویژگی ها:3

اهداف :4

راهبــردهـــا :4

مفهــوم چشم انداز سازمانـی :5

لـــزوم و اهمیت چشم انــداز :5

معرفی مدیران:7

چارت سازمانی8

شرح وظایف:8

مراسمات:12

محاسبه حق انشعاب:17

چارت همایشها:18

پیشینه همایشها:19

محورهای همایش:19

فصل دوم: حقوق و دستمزد در شركت آب و فاضلاب... 22

تعریف:23

دستمزد مستقیم:23

دستمزد غیر مستقیم:23

اطلاعات لازم برای محاسبه حقوق و دستمزد:24

حقوق و دستمزد پایه و فوق العاده ها و نوبت کاری :24

جمع آوری و نگهداری اطلاعات شخصی پرسنل:28

حسابداری حقوق و دستمزد:37

فصل سوم: انبارداری در شركت آبفا .. 39

تعریف انبار :40

انواع انبارها :40

تعریف انبارداری40

وظایف انباردار :‌41

كدگذاری كالاها:‌42

حسابرسی انبار55

نقد،بررسی و مطالعه دستورالعمل شمارش موجودیها یا انبارگردانی:58

حقوق و دستمزد و فیش حقوقی60

ثبت اسناد حسابداری حقوق و دستمزد70

فصل چهارم: نتیجه گیری... 75

بحث و نتیجه گیری76

منابع.. 78

قیمت محصول : 17000 تومان

دانلود
برچسب

پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب پروژه حسابداری


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب,

تاريخ : 21 ارديبهشت 1397 | <-PostTime-> | نویسنده : مهندس كيوان | بازدید : <-PostHit->

حسابداری مسئولیتهای اجتماعی

حسابداری مسئولیتهای اجتماعی

فرمت فایل : doc

حجم : 237

صفحات : 68

گروه : حسابداری

توضیحات محصول :

حسابداری مسئولیتهای اجتماعی

هدف از ارائه این مقاله آشنایی اولیه علاقه مندان حسابداری، با حسابداری اجتماعی است. در این مقاله تعاریف اولیه از حسابداری اجتماعی آورده شده است. سپس به استفاده كنندگان از حسابداری اجتماعی اشاره شده است.در این مقاله همچنین به تاریخچه و بعد از آن به اهداف حسابداری اجتماعی و مزایای آن و سپس به مشكلات پیاده سازی حسابداری و گزارشگری اجتماعی اشاره شده است.

بسیاری از رفتارها و اقدامات مدیران و کارکنان، متأثر از ارزشهای اخلاقی بوده، ریشه در اخلاق دارد. عدم توجه به اخلاق کار در مدیریت سازمانها، در جوامعی مانند ایران که از یک سو دارای ارزشهای اخلاقی غنی بوده، از سوی دیگر با کشورهای پیشرفته فاصله قابل توجهی دارند، می‌تواند معضلاتی بزرگ برای سازمانها به وجود آورد. به علاوه با افزایش انتظارات اجتماعی از سازمانها، جوامع نسبت به مسائلی مانند محیط زیست ، حقوق زنان، کودکان، اقلیتها، معلولان، برابری استخدام و کاهش نیروی انسانی، حساس‌تر شده‌اند. بی‌توجهی سازمانها به این حقوق و عدم رعایت اصول اخلاقی در برخورد با ذی‌نفعان بیرونی، می‌تواند مشکلاتی را برای سازمان ایجاد کند و مشروعیت سازمان و اقدامات آن را موردپرسش قرار داده، در‌نتیجه سود و موفقیت سازمان را تحت تأثیر قرار دهد. اخلاق کار ضعیف، بر نگرش افراد نسبت به شغل، سازمان و مدیران موثر بوده، می‌تواند بر عملکرد فردی ، گروهی و سازمانی اثر بگذارد.

فهرست مطالب

چکیده 1

مقدمه 2

تاریخچه 2

تعریف حسابداری اجتماعی 4

مفروضات سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی 7

مفاهیم حسابداری اجتماعی 8

مفهوم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی 10

مزایا و مشكلات اجرای سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی 12

مشكلات تفكیك هزینه های اجتماعی و اقتصادی 12

معیارهای تفكیك هزینه های اجتماعی از اقتصادی 13

مشكلات مربوط به ارتباط هزینه ها و منافع اجتماعی 13

ماهیت حسابداری اجتماعی 15

پیشینه بحث و آرای مطروحه 15

حد و مرز مسئولیت‌ها 18

نقد آرای مطرح در نظام آنگلوساکسون 21

متن مصاحبهحسابداریمسئولیتهایاجتماعیدر کشور آمریکا 23

دیدگاههای مسئولیت اجتماعی 29

نظریات 29

هزینه های اجتماعی در سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی عبارتنداز 31

استفاده كنندگان از اطلاعات حسابداری اجتماعی 32

اهداف حسابداری اجتماعی 33

هدف استفاده کنندگان از اطلاعات حسابداری اجتماعی 35

رویکرد های مسوولیتهای اجتماعی شرکتها 36

برنامه ریزی اهداف اجتماعی 42

سودمندی اطلاعات حسابداری اجتماعی 46

مسئولیت های اجتماعی – اخلاقیات سازمانی 47

مزایای حسابداری اجتماعی و دلایل پیاده سازی آن 55

سود و مسئولیت های اجتماعی در شرکت ها 56

نتیجه گیری 62

منابع و ماخذ 63

قیمت محصول : 9000 تومان

دانلود
برچسب

حسابداری مسئولیتهای اجتماعی حسابداری اجتماعی حسابداری


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
حسابداری مسئولیتهای اجتماعی,

دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت مواد و محصولات شیمیایی بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89

دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت مواد و محصولات شیمیایی بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89

فرمت فایل : zip

حجم : 46

صفحات : 35

گروه : حسابداری

توضیحات محصول :

عنوان: دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت مواد و محصولات شیمیایی بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89

فرمت: excel

دسته: حسابداری- مدیریت مالی- اقتصاد

این فایل شامل داده های متغیرهای حسابداری و مالی  مربوط به شرکتهای موجود در صنعت مواد و محصولات شیمیایی بورس اوراق بهادار تهران برای بازه زمانی10ساله 1380 الی 1389 بصورت اکسل می باشد که می توان از این داده ها در  در برآورد مدل رگرسیونی تحقیقات، مقاله ها و پایان نامه های رشته های حسابداری، مدیریت مالی و اقتصاد استفاده کرد. داده های متغیرهای موجو.د در این فایل شامل تعداد مقاطع، بازدهی مرکب، بازدهی واقعی، بازدهی انتظاری، ریسک، انتظاری به ریسک، ضریب β، نسبت شارپ، رتبه نقد شوندگی و میانگین روزهای معاملات  به تفکیک هر شرکت موجود در صنعت مواد و محصولات شیمیایی می باشد. دقت اطلاعات محاسبه شده 100 صد در صد می باشد و بر اساس آخرین و به روزترین نرم افزارهای حسابداری و مالی و همچنین صورتهای مالی شرکتها بدست آمده است.

قیمت محصول : 12000 تومان

دانلود
برچسب

دانلود فایل اکسل داده های حسابداری و مالی شرکتهای موجود در صنعت مواد و محصولات شیمیایی بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89 داده های شرکتهای موجود در بورس اوراق بهادار تهران دانلود داده های بازدهی مرکب، بازدهی واقعی، بازدهی انتظاری، ریسک، انتظاری به ریسک، ضریب β، نسبت شارپ، رتبه نقد شوندگی و میانگین روزهای معاملات شرکتهای موجود در صنعت مواد


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت مواد و محصولات شیمیایی بورس اوراق بهادار ته,

دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت خودرو و ساخت قطعات بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89

دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت خودرو و ساخت قطعات بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89

فرمت فایل : zip

حجم : 41

صفحات : 45

گروه : بورس و کالا

توضیحات محصول :

عنوان: دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت خودرو و ساخت قطعات بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89

فرمت: excel

دسته: حسابداری- مدیریت مالی- اقتصاد

این فایل شامل داده های متغیرهای حسابداری و مالی  مربوط به شرکتهای موجود در صنعت خودرو و ساخت قطعات بورس اوراق بهادار تهران برای بازه زمانی10ساله 1380 الی 1389 بصورت اکسل می باشد که می توان از این داده ها در  در برآورد مدل رگرسیونی تحقیقات، مقاله ها و پایان نامه های رشته های حسابداری، مدیریت مالی و اقتصاد استفاده کرد. داده های متغیرهای موجو.د در این فایل شامل تعداد مقاطع، بازدهی مرکب، بازدهی واقعی، بازدهی انتظاری، ریسک، انتظاری به ریسک، ضریب β، نسبت شارپ، رتبه نقد شوندگی و میانگین روزهای معاملات شرکتهای موجود در صنعت خودرو و ساخت قطعات می باشد. دقت اطلاعات محاسبه شده 100 صد در صد می باشد و بر اساس آخرین و به روزترین نرم افزارهای حسابداری و مالی و همچنین صورتهای مالی شرکتها بدست آمده است.

قیمت محصول : 15000 تومان

دانلود
برچسب

دانلود فایل اکسل داده های متغیرهای حسابداری و مالی شرکتهای موجود در صنعت خودرو و ساخت قطعات بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89 داده های شرکتهای موجود در بورس اوراق بهادار تهران دانلود داده های بازدهی مرکب، بازدهی واقعی، بازدهی انتظاری، ریسک، انتظاری به ریسک، ضریب β، نسبت شارپ، رتبه نقد شوندگی و میانگین روزهای معاملات شرکتهای موجود در صنعت


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت خودرو و ساخت قطعات بورس اوراق بهادار تهران ,

دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت کانی های غیرفلزی بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89

دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت کانی های غیرفلزی بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89

فرمت فایل : zip

حجم : 27

صفحات : 35

گروه : مالی

توضیحات محصول :

عنوان: دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت کانی های غیرفلزی بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89

فرمت: excel

دسته: حسابداری- مدیریت مالی- اقتصاد

این فایل شامل داده های حسابداری و مالی مربوط به شرکتهای موجود در صنعت کانی های غیرفلزی بورس اوراق بهادار تهران برای بازه زمانی10ساله 1380 الی 1389 بصورت اکسل می باشد که می توان از این داده ها در  در برآورد مدل رگرسیونی تحقیقات، مقاله ها و پایان نامه های رشته های حسابداری، مدیریت مالی و اقتصاد استفاده کرد. داده های متغیرهای موجو.د در این فایل شامل تعداد مقاطع، بازدهی مرکب، بازدهی واقعی، بازدهی انتظاری، ریسک، انتظاری به ریسک، ضریب β، نسبت شارپ، رتبه نقد شوندگی و میانگین روزهای معاملات شرکتهای موجود در صنعت کانی های غیرفلزی می باشد. دقت اطلاعات محاسبه شده 100 صد در صد می باشد و بر اساس آخرین و به روزترین نرم افزارهای حسابداری و مالی و همچنین صورتهای مالی شرکتها بدست آمده است.

قیمت محصول : 12000 تومان

دانلود
برچسب

دانلود فایل اکسل داده های متغیرهای مالی و حسابداری شرکتهای موجود در صنعت کانی های غیرفلزی بورس اوراق بهادار تهران از سال 80 الی 89 داده های شرکتهای موجود در بورس اوراق بهادار تهران دانلود داده های بازدهی مرکب، بازدهی واقعی، بازدهی انتظاری، ریسک، انتظاری به ریسک، ضریب β، نسبت شارپ، رتبه نقد شوندگی و میانگین روزهای معاملات شرکتهای موجود در صنعت ک


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود داده های متغیرهای حسابداری شرکتهای موجود در صنعت کانی های غیرفلزی بورس اوراق بهادار تهران از,

تاريخ : 21 ارديبهشت 1397 | <-PostTime-> | نویسنده : مهندس كيوان | بازدید : <-PostHit->

پایان نامه شناسایی و رتبه بندی موانع استقرار سیستم حسابداری تعهدی

پایان نامه شناسایی و رتبه بندی موانع استقرار سیستم حسابداری تعهدی

فرمت فایل : doc

حجم : 366

صفحات : 123

گروه : مدیریت

توضیحات محصول :

پایان نامه شناسایی و رتبه بندی موانع استقرار سیستم حسابداری تعهدی

چکیده

از آنجا که به کارگیری حسابداری تعهدی در ارتقای سطح مسئولیت پاسخگویی و تحقق اهداف گزارشگری مالی سهم مهمی دارد ، لذا در این پژوهش به شناسایی موانع استقرار این سیستم حسابداری و ارائه راه کارهای لازم جهت رفع موانع پرداخته شده است .

این پژوهش به روش توصیفی پیمایشی است که در سال 1392 انجام گرفته است . جامعة پژوهش، دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان می باشد . با توجه به محیط فعالیت پژوهشگر ، دانشگاه علوم پزشکی کاشان به عنوان نمونه پژوهش انتخاب شده است . برای گردآوری داده‌ها از پرسش‌نامه ساختار یافته با امتیازدهی لیکرت استفاده شده است . در این پژوهش برای تحلیل یافته ها از آزمون پارامتری t تک نمونه و ANOVA استفاده شده است .

میانگین امتیازات بدست آمده در ابعاد مدیریتی 3.1 ، فرآیندی 3.3 ، منابع انسانی 2.8 ، فنی 3.2 ، قوانین و مقررات 3 و حسابداری مدیریت 2.9 می باشد . مطالعه حاضر نشان داد که از مهمترین موانع موثر در استقرار سیستم حسابداری تعهدی می توان به عوامل مربوط به نیروی انسانی ، قوانین و مقررات و عوامل مربوط به حسابداری مدیریت اشاره کرد . البته در این میان شاخص مدیریتی ، فرآیندی و فنی در وضعیت نسبتاً خوبی قرار داشته اند . 

كلید واژه ها : سیستم حسابداری تعهدی ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان ، موانع استقرار

سوالات پژوهش

  1. آیا عوامل مدیریتی به عنوان مانعی در استقرار سیستم حسابداری تعهدی در دانشگاه علوم پزشكى کاشان می باشد ؟
  2. آیا عوامل فرآیندی به عنوان مانعی در استقرار سیستم حسابداری تعهدی در دانشگاه علوم پزشكى کاشان می باشد ؟
  3. آیا عوامل مربوط به منابع انسانی به عنوان مانعی در استقرار سیستم حسابداری تعهدی در دانشگاه علوم پزشكى کاشان می باشد ؟
  4. آیا عوامل فنی به عنوان مانعی در استقرار سیستم حسابداری تعهدی در دانشگاه علوم پزشكى کاشان می باشد ؟
  5. آیا عوامل مربوط به قوانین و مقررات به عنوان مانعی در استقرار سیستم حسابداری تعهدی در دانشگاه علوم پزشكى کاشان می باشد ؟
  6. آیا عوامل مربوط به عوامل حسابداری مدیریت به عنوان مانعی در استقرار سیستم حسابداری تعهدی در دانشگاه علوم پزشكى کاشان می باشد ؟

پیشینه موضوعی پژوهش در جهان

در دهه آخر قرن بیستم كه به دهه انقلاب در حسابداری و گزارشگری مالی بخش عمومی نیز موسوم است ، تحولات چشمگیری در نظام‌های حسابداری و گزارشگری مالی دولت‌ها و حكومت‌های محلی كشورهای توسعه یافته و بعضاً‌ در حال توسعه صورت گرفته است . این تحول اساسی كه عمدتاً به دلیل افزایش مطالبات شهروندی دایر بر حق پاسخ‌خواهی و تغییر در نگرش دولتمردان و سیاستمداران نسبت به ایفای مسئولیت پاسخگویی و عملیاتی صورت پذیرفته است ، منجر به شكل‌گیری نظام نوین گزارشگری مالی در بخش عمومی گردید . تلاش‌های بی‌وقفه دو دهه اخیر موجب گردیده است تا بخش عمومی كشورهای پیش گفته در سال‌های آخر قرن بیستم ، به نظام‌های مدرن گزارشگری مالی و عملیاتی دست یافته و ضمن انجام وظیفه پاسخگویی مالی و عملیاتی در قبال شهروندان ، اطلاعات مالی مورد نیاز سیستم حساب‌های ملی و سیستم آمار مالی دولت را در سطح بین‌الملل فراهم نمایند . (باباجانی، 157،1383)

دیاموند (2002) در تحقیق خود با عنوان"بودجه ریزی عملکردی : آیا حسابداری تعهدی لازم است؟" نیز در تایید ضرورت اصلاحات حسابداری دولتی بیان می کند که الگوی نوین مدیریت ، مستلزم ارتقاء و به روز آوری ابزارهای اساسی مدیریت بویژه سامانه حسابداری به منظور فراهم کردن اطلاعات دقیق ، مفید و بموقع است . (طالب نیا، 1390،75)

حسابداری کمرال[1]

در این بخش در مورد سامانه ی حسابداری کمرال توضیحاتی داده می شود .

حسابداری کمرال که "حسابداری بودجه ای دولتی" یا "حسابداری بودجه ای" هم نامیده می شود ، با ثبت و استفاده از بودجه های مجاز بر اساس اصول بودجه ریزی سروکار دارد و قصد ندارد تا وضعیت یا عملکرد مالی (چیزهایی که حسابداران در محیط های انتفاعی مدنظر دارند) را به تصویر بکشد .

 در بسیاری از کشورهای دموکراتیک ، بودجه ها باید توسط شوراها تصویب شوند و این بودجه ها ابزاری برای کنترل مخارج واقعی هستند . دولت هایی که در اینگونه محیط فعالیت می کنند ، از حسابداری کمرال استفاده می کنند . از این سامانه ی حسابداری انتظار می رود تا اجرای بودجه های مصوب توسط تصمیم گیران دولتی را کنترل کند . قرن ها بود که این سامانه به سؤالات پاسخ داد و نیاز دولت ها را برطرف کرد . شاید بتوان گفت که از نقطه نظر سیاستمداران ، حصول اطمینان درخصوص مسئولیت پذیری و پاسخگویی مهمتر از کارآیی است . این منطق سیاسی به نوبه ی خود منجر به جایگزینی حسابداری تعهدی با سامانه ی حسابداری کمرال می شود که به لحاظ سیاسی مربوط تر است  .(رحمانی، 50:57،1390)

در بسیاری از موارد ، حسابداری کمرال را معادل حسابداری نقدی در نظر می گیرند و تصور می شود که تنها دریافت ها و پرداخت های نقدی در آن ثبت می شود . اساسا ، حسابداری کمرال تنها بر دریافت ها و مخارج نقدی تأکید ندارد . بلکه کارکرد آن در زمینه اجازه دادن برای خرج است . هدف حسابداری کمرال ، فراهم نمودن ابزاری برای ثبت بودجه های مصوب و مصارف بودجه های مختلف است تا سیاستمداران بتوانند مخارج انجام شده (مصارف بودجه) را با بودجه های مجاز مطابقت دهند . البته این سامانه به اندازه ی کافی مدرن نیست و نواقص و معایب خاص خود را دارد. در این حسابداری تمایلی برای نمایش اثر صحیح لحظه ی تحمل هزینه بر روی صورت سود و زیان وجود ندارد ، بلکه تنها قابل قبول بودن به لحاظ مسائل بودجه ای مهم است .


[1] -Cameral Accounting 

فهرست  مطالب

عنوان                                                             شماره صفحه

چکیده.........................................................................1

فصل اول: کلیات

مقدمه : 3

1-1 : بیان مسأله. 4

1-2 : اهمیت و ضرورت انجام پژوهش... 6

1-3 : وجوه تمایز پژوهش... 7

1-4 : اهداف پژوهش... 8

1-5 : سوالات پژوهش... 9

1-6 : فرضیه‏های پژوهش... 9

1-7 : دامنه پژوهش... 10

1-7-1 : دامنه زمانی.. 10

1-7-2 : دامنه مکانی.. 10

1-7-3 : دامنه موضوعی.. 10

فصل دوم: ادبیات پژوهش

مقدمه : 13

2-1 : پیشینه پژوهش در جهان. 14

2-1-1 : پیشینه موضوعی پژوهش در جهان. 14

2-1-2 : پیشینه مطالعاتی پژوهش در جهان. 22

2-2 : پیشینه پژوهش در ایران. 23

2-2-1 : پیشینه موضوعی پژوهش در ایران. 23

2-2-2 : پیشینه مطالعاتی پژوهش در ایران. 30

2- 3 : مبانی نظری پژوهش... 31

2-3-1 : دانش و سیستم حسابداری.. 31

2-3-2 : انواع حسابداری.. 33

2-3-3 : مبناهای حسابداری.. 35

الف – مبنا نقدی 35

ب – مبنا نقدی تعدیل شده 37

ج – مبنا تعهدی.. 39

د – مبنا نیمه تعهدی 44

ه - مبنا تعهدی تعدیل شده 46

2-4 : مولفه های مستخرجه از پیشینه پژوهش... 52

2-5 : حسابداری کمرال. 57

فصل سوم: روش تحقیق

مقدمه : 62

3-1 : نوع پژوهش... 62

3-2 : جامعه پژوهش... 62

3-3 : نمونه پژوهش... 63

3-4 : متغیرهای پژوهش... 63

3-5 : ابزار گردآوری داده ها 63

3-6 : روایی و پایایی ابزار. 64

3-7 : روش گردآوری داده ها 64

3-8 : ابزار و روش تحلیل داده ها 65

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها

مقدمه : 67

4-1 : آمار توصیفی.. 67

4-1-1 : آمار توصیفی مقطع تحصیلی.. 67

4-1-2 : آمار توصیفی رشته تحصیلی.. 67

4-1-3 : آمار توصیفی محل خدمت... 68

4-1-4 : آمار توصیفی سابقه کار. 68

4-2 : تحلیل داده ها 68

4-2-1 : اعتبار داده ها 68

4-2-2 : تجزیه و تحلیل داده ها 69

4-2-2-1 : موانع مدیریتی.. 69

4-2-2-2 : موانع فرآیندی.. 70

4-2-2-3 : موانع مربوط به منابع انسانی.. 71

4-2-2-4 : موانع مربوط به عوامل فنی سیستم. 73

4-2-2-5 : موانع مربوط به قوانین و مقررات... 74

4-2-2-6 : موانع حسابداری مدیریت... 75

4-2-2-7 : آمار توصیفی متغیرهای پژوهش به تفکیک عوامل.. 76

4-2-2-8 : آمار توصیفی متغیرهای پژوهش به تفکیک واحدهای دانشگاه 77

4-2-3 : آمار استنباطی.. 78

4-2-3-1 : فرضیه اول: عوامل مدیریتی به عنوان مانعی.. 78

4-2-3-2 : فرضیه دوم: عوامل فرآیندی به عنوان مانعی 78

4-2-3-3 : فرضیه سوم: عوامل مربوط به منابع انسانی به عنوان مانعی.. 79

4-2-3-4 : فرضیه چهارم: عوامل فنی به عنوان مانعی.. 79

4-2-3-5 : فرضیه پنجم: عوامل مربوط به قوانین و مقررات به عنوان مانعی 80

4-2-3-6 : فرضیه ششم: عوامل مربوط به حسابداری مدیریت به عنوان مانعی.. 80

4-2-3-7 : بین عوامل استقرار سیستم حسابداری تعهدی و واحدهای مختلف... 82

4-2-3-8 : بین عوامل موثر در استقرار سیستم حسابداری تعهدی بر حسب سابقه خدمت... 82

4-2-3-9 : بین عوامل موثر در استقرار سیستم حسابداری تعهدی بر حسب مقطع تحصیلی.. 83

4-2-3-10 : بین عوامل موثر در استقرار سیستم حسابداری تعهدی بر حسب رشته تحصیلی  83

فصل پنجم: جمع بندی ، بحث ، تفسیر یافته ها ، نتیجه گیری و پیشنهادات

مقدمه : 85

5-1 : جمع بندی مطالب... 85

5-2 : بحث و تفسیر یافته ها 87

5-2-1 : بحث در مورد فرضیه فرعی اول . 87

5-2-2 : بحث در مورد فرضیه فرعی دوم. 88

5-2-3 : بحث در مورد فرضیه فرعی سوم. 88

5-2-4 : بحث در مورد فرضیه فرعی چهارم. 89

5-2-5 : بحث در مورد فرضیه فرعی پنجم . 90

5-2-6 : بحث در مورد فرضیه فرعی ششم. 91

5-3 : نتیجه گیری.. 92

5-4  : پیشنهادهای پژوهشگر. 92

5-5 : محدودیت های پژوهش... 93

5-6 : پیشنهادات برای پژوهش های آتی.. 94

فهرست منابع. 95

منابع فارسی.. 100

پیوست ها 98

قیمت محصول : 12000 تومان

دانلود
برچسب

پایان نامه شناسایی و رتبه بندی موانع استقرار سیستم حسابداری تعهدی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه شناسایی و رتبه بندی موانع استقرار سیستم حسابداری تعهدی,

تاريخ : 21 ارديبهشت 1397 | <-PostTime-> | نویسنده : مهندس كيوان | بازدید : <-PostHit->

حسابداری دولتی (موانع و راهكارها)

حسابداری دولتی (موانع و راهكارها)

فرمت فایل : doc

حجم : 73

صفحات : 121

گروه : حسابداری

توضیحات محصول :

فهرست مندرجات

فصل اول

1-1) مقدمه........................................................................................................................................

1-2) طرح مسئله ...........................................................................................................................

1-3) هدف تحقیق .........................................................................................................................

1-4) اهمیت موضوع .....................................................................................................................

1-5) فرضیه های تحقیق ............................................................................................................

1-6) پیشینه تحقیق .....................................................................................................................

1-7) تعریف مفاهیم و واژگان تخصصی ..............................................................................

فصل دوم

2-1) كاربرد حسابداری و گزارشگری مالی دولتی ..........................................................

2-2) استفاده كنندگان حسابداری دولتی ..........................................................................

2-3) مبنای حسابداری ...............................................................................................................

2-3-1) مبنای نقدی ....................................................................................................................

2-3-2) مبنای تعهدی كامل ....................................................................................................

2-3-3) مبنای نیمه تعهدی ......................................................................................................

2-3-4) مبنای تعهدی تعدیل شده .......................................................................................

2-3-5) مبنای نقدی تعدیل شده ..........................................................................................

2-4) اصول بنیادی حسابداری دولتی ...................................................................................

2-4-1) اصل قابلیت‌های حسابداری و گزارشگری مالی .............................................

2-4-2) اصل حسابهای مستقل................................................................................................

2-4-2-1) ضرورت قانونی اصلی لزوم نگهداری حسابهای مستقل .........................

2-4-2-2) انواع حسابهای مستقل در حسابداری دولتی .............................................

2-4-2-2-1) حسابهای مستقل برای وجوه دولتی ........................................................

2-4-2-2-1) حسابهای مستقل برای وجوه سرمایه.......................................................

2-4-2-2-3) حسابهای مستقل برای وجوه امانی ..........................................................

2-3-4) اصل تعداد حسابهای مستقل ..................................................................................

2-4-4) اصل گزارشگری دارائیهای سرمایه‌ای .................................................................

2-4-5) اصل حسابداری بدهیهای بلند مدت ...................................................................

2-4-6) اصل معیار اندازه‌گیری و مبنای حسابداری صورتهای مالی جامع دولت

2-4-7) اصل بودجه بندی و كنترل بودجه‌ای ..................................................................

2-4-8) اصل طبقه‌بندی حساب وجوه انتقالی، درآمد، مخارج و هزینه ...............

2-4-9) اصل گزارشگری مالی سالانه....................................................................................

2-5) رابطه حسابداری دولتی و بودجه..................................................................................

2-6) مفهوم مسئولیت پاسخگوئی............................................................................................

2-7) ضرورت مسئولیت پاسخگوئی .......................................................................................

2-8)  دامنه مسئولیت پاسخگوئی ..........................................................................................

2-9) مبانی قانونی مسئولیت پاسخگوئی...............................................................................

2-10) مبانی مسئولیت پاسخگوئی در ایران .....................................................................

2-11) پاره‌ای از نارسائیها و نواقص موجود در دستورالعمل جدید حسابداری دولتی

2-12) موانع توسعه حسابداری دولتی در ایران ...............................................................

فصل سوم

3-1) مقدمه........................................................................................................................................

3-2) جامعه آماری ........................................................................................................................

3-3) روش نمونه‌گیری ................................................................................................................

3-4) ابزار اندازه‌گیری ...................................................................................................................

3-5) روش جمع‌آوری اطلاعات ...............................................................................................

3-6) روش آماری مورد استفاده در تحقیق.........................................................................

فصل چهارم

4-1) مقدمه........................................................................................................................................

2-4) فرضیه‌های تحقیق .............................................................................................................

4-2-1) فرضیه اصلی تحقیق ....................................................................................................

4-2-2) فرضیه فرعی تحقیق ....................................................................................................

4-2-2-1) فرضیه فرعی شماره یك .....................................................................................

4-2-2-2) فرضیه فرعی شماره دو..........................................................................................

4-2-2-2) فرضیه فرعی شماره سه ......................................................................................

4-3) آزمون آماری فرضیه‌ها .....................................................................................................

4-3-1) تحلیل كیفی مشاهدات از طریق توزیع فراوانی مطلق و نسبی آنها .......

4-3-2) آزمون آماری فرضیه‌ها بر طبق قانون t استیودنت ........................................

4-3-2-1) آزمون t برای فرضیه فرعی شماره یك ........................................................

4-3-2-2) آزمون t برای فرضیه فرعی شماره دو............................................................

4-3-2-3) آزمون t برای فرضیه فرعی شماره سه...........................................................

4-3-2-4) آزمون t برای فرضیه اصلی ................................................................................

4-4) فراوانی و درصد پاسخگوئی به سوالات هر یك از فرضیه‌ها ............................

فصل پنجم

5-1) مقدمه ......................................................................................................................................

5-2) نتیجه‌گیری از فرضیه فرعی شماره یك ...................................................................

5-3) نتیجه‌گیری از فرضیه فرعی شماره دو.......................................................................

5-4) نتیجه‌گیری از فرضیه فرعی شماره سه.....................................................................

5-5) نتیجه‌گیری از فرضیه اصلی تحقیق.............................................................................

5-6) نتیجه‌گیری كلی .................................................................................................................

5-7) پیشنهادات .............................................................................................................................

5-8) منابع و مأخذ.........................................................................................................................

5-9) پیوستها.....................................................................................................................................

 

فهرست جداول:

عنوان

 جدول 4-1 : وضعیت پاسخگوئی به سوالات فرضیه‌ها..................................................

جدول 4-2 : جمع‌بندی اطلاعات مربوط به آزمون آماری t برای فرضیه های

فرعی تحقیق ......................................................................................................................................

جدول 4-3 : فراوانی و درصد سمت پاسخ دهندگان .....................................................

جدول 4-4 : فراوانی و درصد تجربه كاری پاسخ دهندگان ........................................

جدول 4-5 : فراوانی و درصد تحصیلات پاسخ دهندگان .............................................

جدول 4-6 : فراوانی و درصد پاسخگویی به سوالات فرضیة فرعی شماره یك

جدول 4-7 : فراوانی و درصد پاسخگویی به سوالات فرضیة فرعی شماره دو

جدول 4-8 : فراوانی و درصد پاسخگویی به سوالات فرضیة فرعی شماره سه

جدول 4-9 : جمع‌بندی فراوانی و درصد پاسخگوئی به سوالات فرضیه‌های

فرعی برای تحلیل فرضیه اصلی تحقیق ..............................................

چكیده تحقیق

دولت و مسئولین دولتی در راستای دستیابی به اهداف و وظایف خود و همچنین پاسخگوئی در برابر  مردم به استقرار و نگهداری یك سیستم حسابداری و گزارشگری مالی مناسب نیاز دارند و گزارشگری مالی دولتی از آن جهت اهمیت دارد كه بخش جدانشدنی و در واقع مركز ثقل پاسخگوئی دولت و پاسخ خواهی مردم و نمایندگان آنان از دولت است. و مردم از طریق نظام گزارشگری شفاف قادر خواهند بود كه از چگونگی ارائه خدمات جمعی و نحوة مصرف منابع آگاه شوند. لذا داشتن حسابداری دولتی مناسب و كارا به دولت و مسئولین در امر پاسخگوئی كمك نموده و  نیز به یاری آنها در اجرای وظائف می‌پردازد كه در سرلوحه این وظائف تخصیص بهینه منابع اقتصادی در راستای محقق نمودن عدالت اجتماعی در جامعه اسلامی است.

لذا تحقیق حاضر در صدد آن بوده است كه به بررسی موانع توسعه حسابداری دولتی در ایران پرداخته و تا حد امكان به ارائه پیشنهاداتی برای رفع این موانع بپردازد.

بدین ترتیب در راستای انجام مراحل این تحقیق و در پی یافتن موانع توسعه در محیط حسابداری دولتی در ایران، روش پرسشنامه‌ای و كتابخانه‌ای مد نظر قرار گرفته و با انجام مطالعات و بررسیهای میدانی و كتابخانه‌ای، موانع و عوامل عدم توسعه حسابداری دولتی كه به عدم امكان تحقق اهداف گزارشگری مالی دولتی انجامیده، شناسائی شده و در قالب یك فرضیة اصلی و سه فرضیة فرعی مطرح و به نظرخواهی گذاشته شده است و در این فرضیه‌ها موانع مذكور با توجه به ماهیت آنها به موانع قانونی، سیاسی اجتماعی و فرهنگی آموزشی تقسیم بندی گردیده‌اند.

همچنین برای جمع‌آوری اطلاعات از پرسش‌نامه با مقیاس پنج گزینه‌ای كیلرت (خیلی كم، كم، متوسط، زیاد و خیلی زیاد) استفاده شده است و دلیل استفاده از این ابزار اندازه‌گیری این بوده است كه پاسخگویان در پاسخگوئی خود قابلیت انعطاف بیشتری داشته باشند.

لذا در ارتباط با جمع‌آوری اطلاعات تعداد 50 پرسشنامه در بین جامعه آماری تعیین شده از جمله ذیحسابان و معاونان ذیحسابان، دیوان محاسبات) توزیع شد كه در پایان از تعداد پرسش نامه‌های مذكور 48 پرسش‌نامه دریافت شد  و پس از دریافت پاسخ‌ها تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع‌آوری شده در قالبت سه فرضیه فرعی انجام و این اطلاعات با روشهای آماری چون (الف) تحلیل كیفی داده‌ها از طریق توزیع فراوانی مطلق و نسبی مشاهدات (ب) آزمون آماری t استیودنت مورد  آزمون و تحلیل قرار گرفته است و میزان خطای احتمالی در كلیة‌فرضیه‌ها نیز معادل 5% در نظر گرفته شده است.

نتیجه‌گیری كلی صورت گرفته از تحقیق حاضر این بوده است كه وجود موانعی در محیط حسابداری دولتی باعث شده است كه امكان توسعه حسابداری دولتی میسر نگردد و نظام حسابداری و گزارشگری مالی دولتی موجود، شرائط یك نظام مطلوب و كارآمد كه به تحقق اهداف حسابداری و گزارشگری مالی دولتی ( خصوصاً تحقق مسئولیت پاسخگوئی دولت و ارزیابی این مسئولیت توسط مردم و نمایندگان آنها )‌ بیانجامد را دارا نباشد.

به عبارت دیگر نتیجه‌گیری از تحقیق حاضر نشان می‌دهد كه موانع فرهنگی آموزشی، سیاسی اجتماعی و قانونی بترتیب مهمترین عوامل عدم توسعه حسابداری و گزارشگری مالی دولتی ر ا تشكیل داده‌اند.

لذا به موجب این تحقیق  عامل «نارسائیهای نظام آموزشی حسابداری دولتی از جمله آموزش ناكافی،  نامأنوس بودن موارد آموزشی با وضعیت واقعی» در رأس موانع فرهنگی آموزشی، عامل «عدم توجه به حسابداری دولتی به عنوان یكی از ابزارهای پاسخگوئی دولت به مردم» در رأس موانع سیاسی و اجتماعی، عامل «رعایت بودجه برای ارزیابی مسئولیت دستگاهها صرفاً در حد چگونگی رعایت تشریفات بودجه شده است و نه ارزیابی عملكرد نیز در رأس موانع قانونی موجود در محیط حسابداری دولتی شناخته شده است.

كلمات كلیدی: حسابداری دولتی، مسئولین پاسخگوئی. مبنای حسابداری، بودجه، حساب مستقل، شخصت گزارشگری، كنترل بودجه.

فرضیه های تحقیق:

فرضیه اصلی:

موانع موجود در محیط حسابداری دولتی، باعث عدم توسعة سیستم حسابداری دولتی و عدم تحقق اهداف گزارشگری مالی دولتی شده است.

فرضیه های فرعی:

فرضیه یك: موانع قانونی در محیط حسابداری دولتی، باعث عدم توسعة سیستم حسابداری دولتی و عدم تحقق اهداف گزارشگری مالی دولتی شده است.

فرضیه دو: موانع اجتمای و سیاسی در محیط حسابداری دولتی، باعث عدم توسعة سیستم حسابداری دولتی و عدم تحقق اهداف گزارشگری مالی دولتی شده است

فرضیه سوم: موانع فرهنگی و آموزشی در محیط حسابداری دولتی باعث عدم توسعة سیستم حسابداری دولتی و عدم تحقق اهداف گزارشگری مالی دولتی شده است.

پیشینه تحقیق:

خلاصه، نتیجه گیری و پیشنهاداتی كه محققان در زمینه حسابداری دولتی و یا موانع عدم توسعه  حسابداری دولتی در ایران قبلاً انجام داده اند به شرح ذیل می باشد

1- ارزیابی مسئولیت پاسخگویی نظام حسابداری و گزارشگری مالی جمهوری اسلامی ایران

هدف اصلی این تحقیق ارزیابی ظرفیت و قابلیتهای مسئولیت پاسخگویی نظام حسابداری و گزارشگری مالی دولت جمهوری اسلامی ایران می باشد برای انجام این منظور سه مرحله عملیاتی به شرح ذیل تدوین گردیده

1- مطالعه و بررسی مبانی نظری نظامهای حسابداری و گزارشگری مالی دولتی كشورهای نمونه به منظور تعیین عوامل كلیدی و موثر در تحقق و ارتقاء سطح مسئولیت پاسخگویی نظام حسابداری و گزارشگری مالی دولتی

2- نظر خواهی از جامعه تخصصی كشور در مورد عوامل كلیدی متخربه از مبانی نظری حسابداری و گزارشگری مالی دولتی به منظور انتخاب معیارهای قابل قبول برای ارزیابی نظام حسابداری مورد عمل دولت

3- مقایسه ویژگیهای نظام حسابداری و گزارشگری مالی دولت جمهوری اسلامی ایران با معیارهای منتخب جامعه تخصصی كشور، به منظور ارزیابی ظرفیت قابلیتهای مسئولیت پاسخگویی نظام مذكور

...

قیمت محصول : 10000 تومان

دانلود
برچسب

حسابداری دولتی (موانع و راهكارها)


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
حسابداری دولتی (موانع و راهكارها),

<-BloTitle->
<-BloText->

فروشگاه اینترنتی بک لینک - بک لینک تبادل لینک مجله خواندنی اعلام و اطفا حریق - فروش تجهیزات اعلام و اطفا حریق،اخذ تاییدیه های آتشنشانی،گاز fm200،واترمیست،اطفای دیتاسنتر